Slovo úvodem ...

Všichni víme, kdo je psycholog a čím nám může pomoci, přesto, máme-li se s někým takovým setkat - a navíc ve vlastní nouzi - nemůžeme se vyhnout pocitům méněcennosti, obav a strachu, že přece nejsme "blázni". Tento společenský pocit, dogma ve společnosti stále přetrvává právě proto, že zůstává (především) v našich vlastních myslích a obavách.

K psychologům se totiž chodí právě proto, abychom se nezbláznili.

Každý z nás je psychologem. Svým blízkým, přátelům, spolupracovníkům. Nejtěžší však bývá být psychologem sám sobě.

"Kdo poznal druhé, je chytrý.

Kdo poznal sám sebe, je moudrý."

Na cestě k sobě samé/mu potřebujeme nejen odvahu a vytrvalost ale také někoho, kdo nám může nabídnout nezaujatý pohled, nastavit zrcadlo a poukázat na to, co nám samotným zůstává skryto.

Mnoho neduhů a bolístek (těla i mysli) přecházíme a v dennodenním shonu jich příliš nedbáme. Životem sbíráme již od narození to, co je časem potřeba probrat a protřídit.

Ulevit si od takové zátěže prospěje naší duši i tělu a tak můžeme omládnout a s jasnějším pohledem jít vstříc své vlastní budoucnosti a vědět, co vše jsme si prožili a také proč vlastně, z jakého důvodu to bylo tak a ne jinak, jak s tím dále nakládat a žít...

Vědět více sám o sobě a držet otěže svého života ve svých vlastních rukou.

Jsou odborníci, kteří nám opravují auta, domácí spotřebiče, nábytek; kteří nám radí jak žít se zákony, jak pečovat o svůj vzhled, tělo zdraví. A jsou i lidé, kteří se zabývají především zdravím mysli a psychiky.

Nelze od sebe striktně oddělit zdraví těla a duševní zdraví. Všichni víme, že když nás něco bolí (od zubu až po palec u nohy), nemáme právě nejlepší náladu.

Čím déle tomu tak je, tím hůře se s tím vypořádáváme (i psychicky - býváme mrzutější, jsme podráždění, unavení, špatně spíme, atp.).

Stejně tak nás může pobolívat i mysl - nejen "chybami", kterých se v životě dopustíme my samotní, ale také "chybami" druhých (například nadřízeného). Když se takových "chyb" nahromadí více (postupujeme jako na schodišti - až ke stropu), musíme vědět, jak se s nimi vypořádat. Pokud to nevíme, neumíme to dostatečně kvalitně a/nebo na to nemáme čas, dojde k tomu, čemu se říká být v presu, pod tlakem, ve vleku událostí ... je nám špatně, jsme brzy a mnoho unavení, nechutná nám (nejen) jíst, ... zkrátka jsme ve stresu.

Nabízím Vám možnost poznat způsoby, jak rychleji a efektivněji "dobíjet síly".

Umožním Vám pohled do "zrcadla" pro rozšíření pohledu na sebe i svět kolem nás.

Dokážu Vám ukázat Vaše silné i slabší stránky a také Vám pomohu najít cestu jak je co nejvhodněji včlenit do svého života a jak je maximálně využívat.

Nejen pro Vás ale i pro Vaše blízké, kteří jsou si vědomi, že návštěva u psychologa je (nejen a právě) proto, abychom se nezbláznili, nabízím například:

  • Poradenství a psychologickou terapii jednotlivcům, párům, rodičům i dětem;
  • zkvalitnění forem a efektivity odpočinku (Autogenní trénink, relaxace, imaginace);
  • hlubší poznání možností a hranic - pro Vás i Vaše blízké (psychodiagnostika);
  • osobní zkušenost, užší kontakt se sebou samým, sebepoznávání, supervizi, coaching;
  • hypnózu;
  • a další odborné psychologické úkony.

S díky za Váš zájem,

Pavel Humpolíček

Pavel Humpolíček, Ph.D., Brno & Bystřice pod Hostýnem, 775 779 339, psycholog@email.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky